top of page

VIII edycja Festiwalu - oświadczenie!

Kochani! Już po raz ósmy przygotowujemy się do organizacji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie. Minione edycje odbyły się w przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze, dając nam wszystkim chwilę na refleksję i możliwość spotkania muzycznych znajomych rozproszonych na co dzień po całym kraju.

Zgodzicie się na pewno z nami, że ten rok jest rokiem wyjątkowym. Jest rokiem trudnym dla całego świata muzycznego, dla artystów i wykonawców - tych małych i tych większych. Sytuacja związana z pandemią stawia przed nami duże wyzwania i trudne wybory. Z jednej strony nasz Festiwal jest wydarzeniem, na które czekamy cały rok, nad którego organizacją pracujemy już od kilku miesięcy. Z drugiej strony, teraz szczególnie, na pierwszym planie stawiamy Wasze zdrowie, Wasz komfort i spokój, którego tak ostatnio brakuje.


Rok bez festiwalu byłby dla nas bardzo smutny i zabrałby nam jeden z ważniejszych dni w naszym kalendarzu, dlatego podjęliśmy decyzję, że FESTIWAL ODBĘDZIE SIĘ! Po długich konsultacjach, analizach możliwych opcji i mając na uwadze zalecenia związane z pandemią koronawirusa wiemy już, że nie będzie to znana Wam do tej pory formuła. Nie spotkamy się wszyscy na raz, w jednym miejscu, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. Przygotowaliśmy nową, wyjątkową formułę konkursu, która zapewni jak najwyższą jakość i sprawi, że choć w jakimś procencie poczujemy się jak co roku, podczas Festiwalu. To nie koniec niespodzianek. Zaskoczymy Was szeregiem wydarzeń towarzyszących, które rozszerzą i rozciągną w czasie atmosferę festiwalową.

W jakiej formule odbędzie się VIII edycja Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych?

Pierwszy etap pozostanie bez zmian - wysyłacie zgłoszenia zawierające nagranie demo, spośród których wybieramy do 60 podmiotów (do 20 w każdej z trzech kategorii). Wybrana sześćdziesiątka zostanie zaproszona do Krakowa, do studia nagrań, gdzie każdy nagra swoją konkursową piosenkę w jednakowych, studyjnych i profesjonalnych warunkach. Nagrania, które powstaną zostaną opublikowane na kanale YouTube Festiwalu i w takiej formie trafią do oceny Jurorów. Ta forma zapewni takie same szanse każdemu z Finalistów, nie będzie różnic w jakości nagrań co mogłoby wpływać na odbiór przez Jury.

Nagrania będą zrealizowane przez trzy dni, każdemu Finaliście wyznaczymy konkretną datę i godzinę, w taki sposób, by nie generować dużych skupisk i sytuacji potencjalnie niebezpiecznych. Zależy nam na tym, by każdy z Finalistów w bezpieczny i swobodny sposób zrealizował swoje nagranie.

Gotowi? Do dzieła! Szykujcie polski repertuar o tematyce świątecznej bądź zimowej, jak co roku zaskoczcie nas swoją kreatywnością i swoim talentem. Nie możemy się doczekać odsłuchiwania Waszych nagrań demo!


Nie smućcie się! Najbliższa edycja będzie inna niż te, które odbyły się do tej pory, ale musimy wspólnie sprawić, by była WYJĄTKOWA! Z naszej strony też możecie spodziewać się wyjątkowej formuły i wyjątkowo atrakcyjnych nagród!


Powtórzymy to jeszcze raz, odpowiadając na Wasze pytania - TAK, FESTIWAL ODBĘDZIE SIĘ!


Cieszymy się, że kolejny raz jesteście z nami!


Więcej szczegółów i regulamin opublikujemy w najbliższych dniach.

Wydarzenie: https://fb.me/e/3VMdcVsQW


Kamil i Łukasz wraz z Biblioteką Polskiej Piosenki!

bottom of page