IX Festiwal Kolęd, Pastorałek
i Piosenek Bożonarodzeniowych
Kraków, 9 stycznia 2022
Regulamin Festiwalu PDF
wraz z załącznikami.
IX Festiwal Kolęd, Pastorałek
i Piosenek Bożonarodzeniowych
Kraków, 9 stycznia 2022
REGULAMIN
§1.
ORGANIZATOR FESTIWALU
-
Organizatorem Festiwalu jest Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki, samorządowa instytucja kultury wpisana do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Gminę Miejską Kraków pod numerem RIK 35 – z siedzibą w Krakowie przy ul. Krakusa 7, posiadająca numer statystyczny REGON: 120386245 oraz NIP: 676-233-73-56, zwana dalej ORGANIZATOREM.
-
Festiwal organizowany jest we współpracy z Panem Kamilem Kowalskim prowadzącym działalność gospodarczą wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod firmą Kamil Kowalski ART. NIP 6731905463, REGON 381434737 z siedzibą w Warszawie (kod: 00-844) ul. Grzybowska 87, zwanym dalej WSPÓŁORGANIZATOREM.
IX edycja Festiwalu odbędzie się 9.01.2022 r.
w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.
§2.
CEL I TEMAT FESTIWALU
-
Prezentacja dorobku artystycznego solistów i duetów.
-
Popularyzacja śpiewania kolęd, pastorałek, piosenek świątecznych i piosenek o tematyce zimowej w języku polskim.
-
Wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych regionów Polski.
-
Promowanie twórczości artystycznej.
§3.
UCZESTNICY
-
Udział w Festiwalu przeznaczony jest dla solistów, duetów oraz zespołów wokalnych (do 8 osób).
-
Podczas Finału Festiwalu w Krakowie (II etap) każdy wykonawca prezentuje jeden utwór: kolędę, pastorałkę, piosenkę bożonarodzeniową bądź piosenkę o tematyce zimowej tylko i wyłącznie w języku polskim. Dopuszcza się wykonanie autorskich utworów.
-
W Festiwalu można wziąć udział śpiewając do podkładu muzycznego albo występując z akompaniamentem własnym bądź akompaniatorem (tylko jeden instrument, pianino bądź gitara).
-
Nie dopuszcza się udziału laureatów nagrody Grand Prix z poprzednich lat.
§4.
ZASADY UCZESTNICTWA
-
Festiwal obejmuje dwa etapy:
-
Etap I tzw. eliminacyjny – obejmujący nadesłanie i przesłuchanie nagrań DEMO, na podstawie których wyłonieni zostaną uczestnicy etapu konkursowego;
-
Etap II tzw. konkursowy – FINAŁ FESTIWALU - obejmujący przesłuchania konkursowe, które oceni jury i podczas których wyłonieni zostaną laureaci Festiwalu.
-
Dokumenty niezbędne do zgłoszenia się na poszczególne etapy konkursu stanowią kolejno załącznik nr 1 (FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY) i załącznik nr 2 (FORMULARZ KONKURSOWY) do Regulaminu.
-
Każda osoba chcąca wziąć udział w Festiwalu wypełnia FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i zawarte w nim informacje niezbędne do rejestracji uczestnika do etapu eliminacyjnego Festiwalu. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY przyjmowany jest wyłącznie w formie elektronicznej (online), a dostępny jest pod adresem https://www.festiwalkrakow.pl/zgloszenia.
-
Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest oświadczenie o zapoznaniu się z treścią niniejszego Regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie przesłanych danych osobowych zawartych w zgłoszeniu. Zaznaczenie tych punktów jest warunkiem umożliwiającym przesłanie zgłoszenia.
-
Warunkiem uczestnictwa w etapie konkursowym - FINAŁ FESTIWALU W KRAKOWIE - jest przejście eliminacji na podstawie nagrań DEMO oraz wypełnienie FORMULARZA KONKURSOWEGO stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu. FORMULARZ KONKURSOWY zostanie również przesłany do osób zakwalifikowanych do etapu konkursowego drogą mailową.
-
Podczas etapu konkursowego występy uczestników poddane zostaną ocenie jury, które wyłoni laureatów II etapu konkursowego. Imiona i nazwiska laureatów ogłoszone zostaną podczas Koncertu Finałowego. Laureaci, po ogłoszeniu werdyktu, zostaną zaproszeni do zaśpiewania podczas Koncertu Finałowego.
-
W przypadku uczestnika niepełnoletniego do 12 roku życia FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY/KONKURSOWY wypełnia rodzic/opiekun.
-
W przypadku uczestnika niepełnoletniego od 13 do 17 roku życia FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY wypełnia uczestnik, za zgodą rodzica/opiekuna bądź rodzic/opiekun.
-
W przypadku zakwalifikowania się do etapu konkursowego każdy uczestnik, a w przypadku osoby niepełnoletniej do 17 roku życia rodzic/opiekun, jest zobowiązany do wysłania do 22 grudnia 2021 r. skanu wypełnionego i podpisanego FORMULARZA KONKURSOWEGO na podany podczas publikacji listy uczestników adres email. Oryginał FORMULARZA KONKURSOWEGO musi być przekazany w dniu Finału Festiwalu podczas rejestracji uczestnika.
-
Dostarczenie FORMULARZA KONKURSOWEGO (II etap) jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udział w Konkursie Festiwalu oraz akceptacją Regulaminu.
-
Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
-
do 12 lat
-
od 13 do 17 lat
-
18 lat i więcej
z tym, że o przypisaniu Uczestnika do kategorii decyduje rok urodzenia, zaś o kwalifikacji duetu bądź zespołu do kategorii wiekowej decyduje wiek starszego członka zespołu.
-
Udział w Festiwalu jest odpłatny (akredytację wpłacają wykonawcy zakwalifikowani do II etapu na podstawie nagrań DEMO) i całkowicie dobrowolny.
-
Festiwal odbywać się będzie według następującego harmonogramu:
-
do 12 grudnia 2021 r. przyjmowane będą FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE do I etapu eliminacyjnego;
-
15 grudnia 2021 r. na Facebooku Festiwalu oraz na stronie www.bibliotekapiosenki.pl i www.festiwalkrakow.pl ogłoszona zostanie lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu konkursowego
-
do 22 grudnia 2021 r. - wpłata akredytacji oraz potwierdzenie uczestnictwa w etapie konkursowym (przesłanie skanu wypełnionego i podpisanego FORMULARZA KONKURSOWEGO);
-
9 stycznia 2021 r. - FINAŁ FESTIWALU W KRAKOWIE
10:00-16:00 - przesłuchania konkursowe Finalistów
19:00 - Koncert Finałowy.
§5.
SPOSÓB I TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ
-
Wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY musi zostać przesłany nie później niż do 12 grudnia 2021 r. do godziny 23:59.
-
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny jest na stronie oraz www.festiwalkrakow.pl w zakładce ZGŁOSZENIA lub pod adresem https://www.festiwalkrakow.pl/zgloszenia .
-
Nagranie DEMO, po przesłaniu FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO, należy przesłać drogą mailową na adres zgloszenia2022@gmail.com nie później niż do 12 grudnia 2021 r. do godziny 23:59 - w tytule maila imię i nazwisko Uczestnika bądź nazwa duetu/zespołu.
-
Nagranie DEMO nie musi być profesjonalne, studyjne - może to być nagranie wykonane dyktafonem czy telefonem komórkowym:
- jako nagranie DEMO, rozumie się nagranie piosenki, która zostanie wykonana podczas finału Konkursu bądź dowolnej innej piosenki w języku polskim nagranej przez Wykonawcę (niekoniecznie piosenki świątecznej albo kolędy)
- dopuszcza się nagrania mp3, nagrania studyjne bądź nagrane dyktafonem, telefonem, linki do nagrań na YouTube (UWAGA! Nie dopuszczamy nagrań w postaci linków do dysków ani nagrań przesłanych przez serwisy typu WeTransfer).
-
Zdobywcy tytułu Laureata z poprzedniej edycji Festiwalu (styczeń 2021 roku) nie są zobowiązani przesyłać nagrania DEMO, wystarczy przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.
-
Po opublikowaniu listy osób zakwalifikowanych do II etapu konkursowego, co będzie miało miejsce w dniu 15 grudnia 2021 r. każdy zakwalifikowany uczestnik zobowiązany jest do dnia 22 grudnia 2021 r. dokonać wpłaty opłaty akredytacyjnej, o której mowa w ust. 8 poniżej, na konto współorganizatora podane w odrębnej korespondencji mailowej oraz wypełnić FORMULARZ KONKURSOWY, który przesłany zostanie mailowo do osób zakwalifikowanych do części konkursowej. Skan podpisanego FORMULARZA KONKURSOWEGO należy przesłać również do dnia 22 grudnia 2021 r., a jego oryginał winien być dostarczony do Współorganizatora w dniu przesłuchań, tj. 9 stycznia 2022r.
-
Do siedmiu dni kalendarzowych od otrzymania zgłoszenia, współorganizator potwierdzi mailowo otrzymanie zgłoszenia.
-
Opłata akredytacyjna wynosi:
a) soliści - 60 zł,
b) duety/zespoły - 80 zł.
-
Zgłoszenia przesłane po terminie wskazanym w ust. 1 nie będą rozpatrywane.
-
W przypadku rezygnacji z udziału w Konkursie akredytacja nie ulega zwrotowi.
-
Do każdej kategorii wiekowej wymienionej w § 4 ust. 11 zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 20 osób.
§6.
JURY I KRYTERIA OCENY
-
Jury w swojej ocenie kierować się będzie następującymi kryteriami: dobór repertuaru, umiejętności wokalne uczestników, interpretacja wykonywanych utworów, ogólny wyraz artystyczny oraz emisja.
-
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom za udział.
-
W każdej kategorii przyznane zostaną nagrody (tytuły laureata) oraz wyróżnienia.
-
Dla najlepszego wykonawcy zostanie przyznana nagroda Grand Prix.
-
Jury ma prawo do innego podziału nagród.
-
Decyzje jury są ostateczne i niepodważalne.
-
Przewidziane są nagrody dodatkowe.
§7.
PRAWA
-
Uczestnicy zakwalifikowani do części konkursowej oraz laureaci części konkursowej biorący udział w Koncercie Finałowym w dniu 9 stycznia 2022 r. w Sali Widowiskowej Nowohuckiego Centrum Kultury, udzielają z chwilą każdorazowego artystycznego wykonania (zarówno podczas przesłuchań jak i Koncertu Finałowego) Zamawiającemu niewyłącznej nieodpłatnej licencji na czas nieokreślony do Dzieła (artystycznego wykonania), w celu jego wykorzystania na następujących polach eksploatacji:
a) utrwalanie na jakimkolwiek nośniku audiowizualnym i audialnym, a w szczególności na: nośnikach video, taśmie światłoczułej, magnetycznej, dyskach komputerowych oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego;
b) zwielokrotnienie jakąkolwiek techniką w tym: techniką magnetyczną na kasetach video, dyskach audiowizualnych, techniką światłoczułą i cyfrową, techniką zapisu komputerowego na wszystkich rodzajach nośników dostosowanych do tej formy zapisu, wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
c) publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie;
d) prawo obrotu egzemplarzami nośników w kraju i za granicą, wprowadzenie do obrotu przy użyciu Internetu i innych technik przekazu danych wykorzystujących sieci telekomunikacyjne, informatyczne i bezprzewodowe;
e) użyczenie, najem, dzierżawa lub wymiana nośników, na których Dzieło utrwalono;
f) wprowadzenie do pamięci komputera i do sieci multimedialnej w nieograniczonej ilości nadań i wielkości nakładów;
g) wykorzystanie na stronach internetowych;
h) wykorzystanie w utworach multimedialnych;
i) wykorzystywania fragmentów Dzieła do celów promocyjnych;
j) wszelkie publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, w tym poprzez stacje naziemne, za pośrednictwem satelity, sieci kablowe, telekomunikacyjne lub multimedialne, bazy danych, serwery lub inne urządzenia i systemy, w tym także osób trzecich, w obiegu otwartym lub zamkniętym, w jakiejkolwiek technice, systemie lub formacie, z lub bez możliwości zapisu, w tym też w serwisach wymienionych w lit. f), - w całości i we fragmentach, w nieograniczonej ilości nadań i wielkości nakładów,
f) umieszczenie i rozpowszechnianie Dzieła utrwalonego w sposób wskazany w lit. a) na wszelkich platformach audio-wizualnych należących do OKBPP oraz na platformie Play Kraków (udzielenie sublicencji do Dzieła administratorowi Platformy Play Krakow) bez ograniczeń terytorialnych, czasowych oraz w Internecie i portalach społecznościowych,
-
Zamawiający zobowiązany jest do umieszczania informacji o autorze Dzieła we wszelkich materiałach zawierających Dzieło bądź jego fragmenty.
-
Wykonawca wyraża także zgodę na utrwalenie artystycznego wykonania (Dzieła) w formie materiału foto – filmowego w celu promocji oraz archiwizacji.
-
Wykonawca wyraża zgodę na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku Wykonawcy na polach eksploatacji wymienionych w ust. 1 powyżej.
§8.
NAGRODY
Nagroda GRAND PRIX
-
nagroda finansowa - równowartość 1 000 Euro ufundowane przez Stowarzyszenie SAWP
-
kontrakt fonograficzny na wydanie singla z wytwórnią Niebieski Label
(dystrybucja: Agora Digital Music) -
bezpłatne stworzenie i realizacja utworu, który zostanie wydany w wytwórni Niebieski Label
-
voucher bezpłatny na udział w warsztatach Just Cover It
-
występ podczas Koncertu Finałowego X edycji Festiwalu
-
dyplom i statuetka
Nagroda Dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki
-
nagroda finansowa: 2000 zł
-
dyplom i statuetka
Nagroda LAUREATA – 6 równorzędnych nagród
(po 2 nagrody w każdej kategorii)
-
nagroda finansowa: 1000 zł,
-
voucher na bezpłatne warsztaty Just Cover It (kat. II i III) oraz Kids ART. (kat. I),
-
dyplom i statuetka,
10 równorzędnych WYRÓŻNIEŃ
-
nagroda rzeczowa
-
dyplom i statuetka.
§9.
DANE OSOBOWE UCZESTNIKÓW (INFORMACJA):
Organizator oraz Współorganizator jako współadministratorzy będą przetwarzać dane zgodnie z prawem wynikającym z rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
-
Administratorem nr 1 jest Organizator Festiwalu, Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki, z siedzibą w Krakowie przy ul. Krakusa 7, identyfikująca się nr REGON: 120386245 oraz NIP: 676-233-73-56.
-
-
Kontakt w sprawie przetwarzania danych iodo[at]bibliotekapiosenki.pl.
-
-
Administratorem nr 2 jest Współorganizator Festiwalu, Kamil Kowalski ART. z siedzibą w Warszawie (kod: 00-844) ul. Grzybowska 87 identyfikujący się nr NIP 6731905463 oraz REGON 381434737.
-
-
Kontakt w sprawie przetwarzania danych festiwalkoledwkrakowie[at]gmail.com
-
-
Odpowiedzialność współadministrowania danymi spoczywa na:
-
-
Organizatorze (Administratorze nr 1), za przetwarzanie danych, które będzie zbierał w celu promocji i archiwizacji wydarzenia w postaci nagrań konkursowych uczestników biorących udział w wydarzeniu. A także w celu publikacji listy laureatów Konkursu oraz wypłaty przyznanych nagród zgodnie z niniejszym Regulaminem. Podstawą prawną jest art. 6, ust. 1 lit. c) i f) RODO zgodnie z Ustawią z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1740, 2320 z 2021 r. poz. 1509) oraz jako prawnie uzasadniony interes.
-
Organizatorze (Administratorze nr 1), w zakresie przetwarzania danych pozyskany zgodnie z §7 Regulaminu w postaci nagrań audio-wideo oraz imienia i nazwiska na podstawie art. 6, ust. 1 lit. c) RODO zgodnie z Ustawią z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny Dz. U. z 2020 r. poz. 1740, 2320 z 2021 r. poz. 1509.
-
Współorganizatorze (Administratorze nr 2), za przetwarzanie danych które będzie zbierał w celu realizacji i promocji wydarzenia w postaci: adresu email, imienia i nazwiska, wieku, numeru telefonu, miasta zamieszkania, zdjęcia, a także nagrania DEMO oraz filmowego wszystkich uczestników – tak wykonawców jak i akompaniatorów zebrane podczas rejestracji uczestników, przesłuchań, warsztatów, w formie elektronicznej i papierowej, a także dane zawarte w FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM oraz FORMULARZU KONKURSOWYM. Podstawą prawną przetwarzania powyższych danych jest art. 6 ust.1 lit. a), b) i f) RODO.
-
-
Każdy uczestnik – tak wykonawca jak i akompaniator – oświadcza o zapoznaniu się z zasadami przetwarzania danych przez Organizatora, który w celach promocji i archiwizacji zgodnie ze statutem działalności będzie przetwarzał dane osobowe VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych na stronach internetowych (www.bibliotekapiosenki.pl) oraz na profilu Facebooka.
-
Każdy uczestnik – tak wykonawca jak i akompaniator – oświadcza o zapoznaniu się z zasadami przetwarzania i wyraża zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym oraz publikację zarejestrowanych materiałów fotograficznych, filmowych i dźwiękowych w celach promocyjnych przez Współorganizatora na stronie internetowej; (www.festiwalkrakow.pl) oraz na profilach Facebook, YouTube, Instagram , zgodnie z RODO jak i właściwymi rozporządzeniami wykonawczymi.
-
Wyrażenie zgody na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych przez Współorganizatora jest niezbędnym warunkiem wzięcia udziału w VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych i odbywa się ono już w momencie przesłania FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.
-
W przypadku gdy dane dotyczą osób nieletnich zgodę na gromadzenie
i przetwarzanych takich danych musi wyrazić rodzic lub opiekun prawny. -
Gromadzone dane zostaną wykorzystane podczas realizacji: procesu rejestracji wszystkich uczestników – tak wykonawców jak i akompaniatorów - VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, przesłuchań, warsztatów oraz do celów promocyjnych i archiwizacyjnych zarówno w trakcie jak i po zakończeniu VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych.
-
Odbiorcami danych osobowych będą:
-
podmioty uprawnione do otrzymania danych na podstawie przepisów prawa;
-
osoby upoważnione przez Współadministratorówdanych;
-
podmioty, którym Współadministratorzy danych zlecają wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania tych danych.
-
Google LLC będący właścicielem serwisu udostepniającego formularz zapisu. https://policies.google.com/privacy.
-
Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej poza wymienionym powyżej odbiorcą danych Google LLC.
-
Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie przepisów prawa przez okres niezbędny do realizacji wskazanych powyżej celów w trakcie trwania konkursu oraz po jego zakończeniu.
-
-
Dane osobowe, których przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Organizatorze (na podstawie art. 6 ust.1 lit. c). RODO) będą przetwarzane zgodnie z przepisami prawa w związku z obowiązkiem archiwizacyjnym.
-
Dane osobowe przetwarzane na podstawie wyrażonej zgody (podstawa prawna art. 6. ust. 1 lit. a.) RODO) będą przetwarzane przez Współorganizatora do momentu jej wycofania przez osobę, której dane dotyczą.
-
Dane osobowe, których przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Organizatora (na podstawie art. 6 ust.1 lit. f. RODO) będą przetwarzane do momentu zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania.
-
Dane osobowe, których przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Współorganizatora (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO) oraz na podstawie akceptacji Regulaminu (art. 6 ust.1 lit. b. RODO) będą przetwarzane do momentu zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania.
-
-
Prawa osób których dane dotyczą oraz ich realizacja:
-
prawo dostępu do treści danych osobowych oraz możliwość ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu będzie realizowane przez Organizatora i Współorganizatora solidarnie w zależności od rodzaju przetwarzanych danych. W celu dochodzenia w/w praw należy wysłać informację z podaniem prośby o jej realizację na podany adres e-mail określony w par. 8 pkt 1.a);
-
prawo do usunięcia danych jest możliwe przez czas trwania Festiwalu i będzie realizowane przez Współorganizatora na podstawie wysłania na podany w formularzach adres e-mail określony w par. 8 pkt 2.a). W przypadku zajęcia miejsca finałowego usunięcie danych z przyczyn technicznych nie będzie możliwe.
-
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia RODO;
-
za realizacje praw osób, których dane dotyczą odpowiedzialni są Organizator jak i Współorganizator w zakresie powierzonych im danych.
-
Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.
-
Przystąpienie uczestnika do Festiwalu poprzez złożenie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego Regulaminu.
-
Akceptacja Regulaminu w sposób wskazany powyżej jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na utrwalanie wizerunku laureatów w formie materiału foto -filmowego oraz na nieodpłatne prawo do wielokrotnego wykorzystywania przez Współorganizatora zdjęć z wizerunkiem ww. Zgoda obejmuje: w zakresie utrwalania i zwielokrotniania zdjęć – wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy zdjęć, w tym techniką drukarską oraz techniką cyfrową; w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których wizerunek utrwalono – wprowadzenie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy; udostępnienie zdjęć w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym w szczególności w Internecie i portalach społecznościowych Współorganizatora. Ww. zakres pól eksploatacji obejmuje wykorzystanie zdjęć z wizerunkiem autora wyłącznie w celach informacyjnych oraz promocyjnych i dla potrzeb archiwalnych Organizatora.
-
Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Organizatora udostępnione są na stronie https://bibliotekapiosenki.pl/strona/osrodek-kultury/dane-osobowe .
-
Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Współorganizatora dostępne są u p. Kamila Kowalskiego pod numerem telefonu: 737 639 323 oraz adresem email: festiwalkoledwkrakowie[at]gmail.com .
§10.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
-
Szczegółowy plan przesłuchań, który ustala Organizator, zostanie opublikowany na stronie internetowej oraz wysłany zakwalifikowanym uczestnikom mailowo.
-
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu z przyczyn niezależnych od Organizatora w szczególności w razie wprowadzenia w drodze ustawy lub rozporządzenia ograniczeń lub zakazów związanych z epidemią Sars- CoV-2. W takim przypadku Organizator zwraca wpłaconą opłatę akredytacyjną, a uczestnik zrzeka się dogodzenia roszczeń w związku z odwołaniem Festiwalu.
-
Dokonanie zgłoszenia i udział w konkursie jest jednocześnie akceptacją Regulaminu.
-
Zgłaszający wyraża zgodę na rejestrację fotograficzną i wideo wszystkich prezentacji, ich publikację i emisję w dowolnych mediach, a także wykorzystanie danych osobowych w materiałach dotyczących konkursu.
-
Organizator dopuszcza akompaniament własny (gitara, pianino) oraz podkłady zarejestrowane na CD bądź USB.
-
Koszty przejazdu i pobytu pokrywają uczestnicy we własnym zakresie